Do soutěže na podporu rodin se mohou obce hlásit až do poloviny dubna

Čt 7.dubna 2016

Až do 15. dubna prodloužilo Ministerstvo práce a sociálních věcí České republiky termín odevzdání přihlášek do osmého ročníku soutěže Obec přátelská rodině.
 
 
Nyní mají ještě několik dní na to, aby se pochlubily vším, co pro podporu rodin dělají nebo plánují do budoucna, a ještě za to získaly peníze na další své prorodinné aktivity. Vítězům soutěže rozdělí letos ministerstvo šest milionů korun. Vítězům soutěže rozdělí letos ministerstvo šest milionů korun.
 
„Věřím, že prodloužení termínu přiměje k přihlášení do soutěže i ty obce Libereckého kraje, které dosud se svou účastí váhaly. Každá dobrá starostka a každý dobrý starosta si uvědomují, že bez mladých rodin se nebude jejich obec rozvíjet, a proto je potřeba vytvářet rodinám odpovídající podmínky pro život a víc je zapojovat do veřejného života. Soutěž ministerstva může přinést obcím další finanční prostředky na prohlubování prorodinné aktivity,“ uvedla náměstkyně hejtmana Libereckého kraje pro sociální věci Lenka Kadlecová.
 
Tuzemské obce a města se spolu utkají podle počtu obyvatel v pěti kategoriích. Podmínkou účasti v soutěži je předložení tzv. koncepčního dokumentu rodinné politiky, nutného základu úspěšného dlouhodobého plánování v této oblasti. Podle ministerstva mohou obce letos předložit souhrn již realizovaných opatření, ale také návrh aktivit do budoucna. Mohou tedy uspět i obce, které sice ještě v rodinné politice nebyly v minulosti dost aktivní, ale do budoucna plánují v tomto směru řadu konkrétních opatření.
 
Z Libereckého kraje v minulosti v soutěži zabodovalo například statutární město Jablonec nad Nisou, které se přihlásilo do soutěže dvakrát a dvakrát v kategorii obcí od 10 do 50 tisíc obyvatel si odneslo prvenství. Kvalitu předložených projektů posuzuje odborná komise, která na jejich základě vybírá vítěze jednotlivých kategorií.
 
 
Zdroj: KÚ LK

Blogy