Klienti z domova v Hodkovicích se budou vozit novým automobilem

St 8.června 2016

Na výlety, k lékařskému ošetření nebo za dalšími nutnými záležitostmi bude zdravotně postižené z Domova a Centra aktivity v Hodkovicích nad Mohelkou vozit nový automobil. Hodkovický domov jej bude mít díky sponzorům zdarma vypůjčený na šest let.
 
 
Nový automobil Dacia Dokker je pětimístný a vejdou se do něj najednou dva vozíčkáři. Domov jej tak může využívat i k převážení lidí s omezenou pohyblivostí. Nové auto si přijela v pondělí 6. června do Hodkovic nad Mohelkou prohlédnout také náměstkyně hejtmana Lenka Kadlecová.
 
 
„Předání sociálního automobilu pojala ředitelka Jana Lochmanová jako malou zahradní slavnost, s hudbou a občerstvením. Klienti si zatančili, pobavili se, bylo to příjemné odpoledne. Vážím si toho, že se domovu podařilo sehnat peníze na zapůjčení automobilu. Určitě jej budou klienti hodně využívat. Proto mé poděkování patří také sponzorům,“ řekla Lenka Kadlecová.
 
 
Jak uvedla ředitelka organizace Jana Lochmanová, na zápůjčku se složilo celkem 34 sponzorů, převážně místních – z Hodkovic a Českého Dubu, Jablonecka a Liberecka. Z nich také část přijela na slavnostní předávání sociálního automobilu. 
„Máme dvě auta, ty nám ale nestačí. Jsme rádi, že se nám teď podařilo získat další vozidlo. Připadá nám výhodné, že jej budeme mít jenom vypůjčené. Takhle nás nic nestojí a kromě pravidelné údržby se nebudeme muset o nic starat. Na to, abychom si nové auto koupili do našeho vlastnictví, bychom peníze sháněli jen velmi těžko,“ zdůraznila Jana Lochmanová. 

Zřizovatelem Domova a Centra aktivity je Liberecký kraj, který zařízení zároveň také financuje. Organizace se stará o osoby od 19 let výše, které trpí kvůli svému mentálnímu postižení, případně v kombinaci se smyslovým nebo tělesným postižením, sníženou soběstačností. Jsou to lidé, jejichž zdravotní situace vyžaduje celodenní pomoc jiné fyzické osoby. Hodkovický domov může poskytnout zázemí až 41 klientkám a klientům.
 
 
Zdroj: KÚ LK

Blogy