Liberečan založil facebook o ostudných koutech města

Út 12.července 2016

Jak zaznělo na minulých zasedáních libereckého zastupitelstva, je pro současné vedení města občan Henry Grossmann věčným prudičem, stalkerem a zakladatelem černé skládky na radnici. On se však jenom snaží o to, co by mělo být prvořadým zájmem současné koalice: aby centrum nehyzdily odpadky, aby nebyl Liberec spíš městem potkanů a holubů než lidí, aby na sídlištích nezarůstala za nás nákladně revitalizovaná dětská hřiště plevelem, aby se chodníky nepropadaly a v trávnících, vysokých na sídlištích i přes metr, beznadějně nemizeli děti a psi.
 
Od svých stížností šel Henry Grossmann ještě dál. Nejenže mu není zatěžko sbírat ve volném čase odpadky, připravovat prezentace pro zastupitele o neutěšeném stavu některých lokalit, ale k tomu založil facebookové stránky Liberecké krásy – zákoutí. Zde uveřejňuje fotografie a videa zanedbaných koutů města.
 
Viz: https://www.facebook.com/Libereck%C3%A9-kr%C3%A1sy-z%C3%A1kout%C3%AD-1698033327125902/
 
Na facebooku také ukazuje, jak vzorově mohou vypadat záhony a trávníky, když se o ně starají soukromí vlastníci domů. Zároveň zde pro srovnání zveřejňuje fotografie míst, kde již ze strany města Liberce došlo k nápravě. A nejen to. Facebook Grossmannova sdružení Liberecká pořádková je otevřený všem. Vyzývá čtenáře, aby nerezignovali, aby fotografovali nejostudnější místa Liberce a své snímky zde zveřejňovali.  Tak sem lidé sami vkládají fotky a sami upozorňují na nepořádek.
 
Dovolím si poznámku na závěr. Divím se, že současná vláda Liberce tuto aktivitu občanů na facebooku ignoruje, že fotografie lidí nebere jako inspiraci a návod, kam napřít své síly. Ani radnice nemůže mít přece oči všude. Co bychom za podobné facebookové stránky dali my, když jsme byli ve vedení města! Právě z popudu občanů byla například za nás zavedena linka MHD ke krematoriu. Město by mělo, pokud je to možné, občanům naslouchat. Ne jejich aktivity ignorovat nebo je za ně přímo trestat.
 
 
Mgr. Martina Rosenbergová

Blogy