Na turnaji ve stolním tenise vozíčkářů bodovali liberečtí borci

St 15.června 2016

Špičky stolního tenisu vozíčkářů se sjely v sobotu 11. června do liberecké Home Credit Areny na třetí kolo Otto Bock Českého poháru. Pohár v průběhu roku hostí nejen Liberec, ale také například Pardubice, Brno nebo Klatovy. Fandit libereckým hráčům přišla do arény také náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Lenka Kadlecová.

Akci pořádal Sportovní klub stolního tenisu Liberec ve spolupráci s Asociací stolního tenisu vozíčkářů. Sportovního klání se zúčastnilo 39 sportovců, 16 ve skupině A, 15 ve skupině B a 8 ve skupině C. Liberecký turnaj je součástí celého seriálu, z kterého na konci roku postupují podle konečného žebříčku ti nejúspěšnější hráči do vyšší skupiny a naopak ti z koncových míst tabulky sestupují.

„Kromě toho konečné pořadí žebříčku rozhoduje také o nominaci hráčů na Mistrovství České republiky. Připomeňme si, že na letošním mistrovství republiky získal liberecký oddíl celkem pět medailí, z toho hned tři zlaté, a to jak v jednotlivcích, ve čtyřhře i v družstvech,“ připomněl za organizátory Jiří Suchánek, jeden z nejúspěšnějších libereckých hráčů.
Hrálo se na osmi stolech ve třech výkonnostních skupinách. Turnaj řídil Jan Masák a Jan Kaněra. Z domácích hráčů se ve skupině A dařilo nejlépe Renému Taušovi, který v průběhu turnaje neprohrál jediný zápas a turnaj vyhrál. Druhé místo vybojoval Karel Zmrzlý (SK Moravia Brno). Na třetí místo pak dosáhl další liberecký hráč, Jiří Suchánek, který se zároveň jako jediný z České republiky probojoval ve světové konkurenci na Letní paralympijské hry v Rio de Janeiro.
„Vážím si toho, že mne organizátoři na turnaj pozvali. Ráda jsem je přišla podpořit. Je obdivuhodné, jaké sportovní výkony i přes svůj handicap podávají. Našim hráčům držím palce, věřím, že v konečném pořadí poháru vybojují co nejlepší umístění,“ zdůraznila Lenka Kadlecová.
 
 
Zdroj: KÚ LK

Blogy