Rodiny s více dětmi si finančně polepší

Út 12.července 2016

Rozpočtům rodin s dvěma a více dětmi pomůže novela zákona, kterou z kraje července schválila vláda. Ty rodiny, které mají dva potomky, si přilepší u druhého o dvě stě korun, ty které přivedou na svět třetí a další – o dalších tři sta korun, tedy dohromady o pět set. A to formou slevy na dani z příjmů.
 
 
Zároveň se však zpřísní podmínky pro vyplácení takzvaného daňového bonusu, kterého poplatník dosáhne tak, že se slevami na děti dostane v případě nízkých příjmů do záporné hodnoty a stát mu pak zápornou výši doplácí.
 
 
V minulosti však tato možnost sváděla k umělým navyšováním výdajů, a na základě toho nebude možné od příštího roku do daňového zúčtování do příjmů ovlivňujících daňový bonus započítávat finance získané z nájmů a kapitálového majetku. K získání daňového bonusu navíc zůstává podmínka, že poplatník musí v kalendářním roce dosáhnout příjmu ve výši alespoň šestinásobku minimální mzdy.
 
 
Novela zákona, která vstoupí v platnost s počátkem roku 2017, přináší další novinku, a to zjednodušení zúčtování zaměstnancům, kteří si ke své pravidelné mzdě, ze které jim zaměstnavatel odvádí povinná pojištění a daně, přivydělávají malé částky. Nebudou muset podávat samostatné daňové přiznání, pokud si v průběhu roku nepřivydělají více než 2.500 korun. Nově se jim automaticky zdaní patnácti procenty.
 
 
Změna byla schválena zejména kvůli členům různých volebních komisí, kteří mnohdy museli přiznání podávat jen kvůli nízkým odměnám za jejich práci v komisích.
 
 
 
 
Zdroj: www.lenkakadlecova.cz

Blogy