Sbírku šatstva pro sociálně slabé pořádá Liberecký kraj už potřetí

Čt 7.dubna 2016

Nejen starší nepotřebné oblečení, ale tentokrát také malé domácí elektrospotřebiče obohatí sbírku Krajského úřadu Libereckého kraje, nazvanou Dejte věcem druhou šanci. Sbírka stále funkčního oblečení a drobných věcí z domácnosti se uskuteční v pátek 8. dubna v budově krajského úřadu.
 
 
Sbírka je vyhlášena pouze pro zaměstnance úřadu. Ti mohou vedle šatstva přinést také například starší mikrovlnku, žehličku, ložní prádlo, záclony nebo hračky. Věci, které už lidé nepotřebují, poputují i do azylových domů, proto je sbírka rozšířena také o předměty z vybavení domácností.
 
 
„Oblečení a ostatní věci odvezeme do Charitního šatníku Nový Bor. Jeho pracovníci je potom rozdělí mezi lidi bez domova a další sociálně slabé občany,“ upřesnila náměstkyně hejtmana pro sociální věci Lenka Kadlecová, která nad akcí převzala záštitu. „Sbírku Dejte věcem druhou šanci pořádáme na jaře a na podzim. Původně jsme ji plánovali jednou ročně, jenže zájem pracovníků úřadu byl obrovský. Proto jsme se rozhodli ji dělat dvakrát do roka,“ dodala náměstkyně.
 
 
Dosud putovalo oblečení sociálně potřebným z Českolipska a Liberecka. Pokaždé pracovníci krajského úřadu naplnili darovaným oblečením celou jednu dodávku.
 
 
Zdroj: KÚ LK

Blogy