Sociální demokraté vzpomněli na oběti komunismu

Po 27.června 2016

Uctít památku jediné popravené ženy v komunistických politických procesech 50. let, Dr. Milady Horákové, a s ní i dalších obětí komunismu přišli v pondělí 27. června  k „Památníku obětem komunismu“ v Jablonecké ulici i zastupitelé města Liberec za ČSSD, bývalá primátorka Martina Rosenbergová a Jan Čmuchálek, člen klubu zastupitelů za ČSSD.

Společně s organizátorem pietní akce – Konfederací politických vězňů v Liberci a dalšími představiteli významných institucí města Liberec a Libereckého kraje, si připomněli toto smutné výročí. Od popravy Milady Horákové, která odmítla požádat o milost, uplynulo v pondělí přesně 66 let. „Poprava Milady Horákové byla nejen popravou vynikající političky, ale hlavně statečné ženy a matky. Tak obrovský strach měli komunisté z názorů této ženy. Je odsouzeníhodné, jak zbabělý komunistický režim byl, a je nutné si neustále připomínat, kam až strach z pravdy a svobody může zajít,“ zdůraznila Martina Rosenbergová.

Milada Horáková se po své smrti stala symbolem odporu proti totalitnímu režimu a výročí její popravy bývá každý rok příležitostí k uctění památky i dalších obětí komunismu.
 
 
Mgr. Martina Rosenbergová

Blogy